NÁUČNO-POZNÁVACIA EXKURZIA BANSKÁ ŠTIAVNICA

Dňa 23.5.2019 sa žiaci praktickej školy s pedagógmi zúčastnili náučno-poznávacej exkurzie v Banskej Štiavnici. Najskôr absolvovali prehliadku Banky lásky pod vedením lektorky, ktorá ich preniesla do dôb dávno minulých a pútavým spôsobom priblížila príbeh najkrajšej a najdlhšej ľúbostnej básne Marína. Môžeme potvrdiť, že banka lásky je zážitkom pre každého, počas prehliadky sme zažili dojatie, zábavu aj zimomriavky, presne tak, ako napísali médiá v 70 štátoch sveta – banka patrí medzi svetový unikát. Poprední slovenskí herci sa predstavili v úlohách hlavných predstaviteľov príbehu. Banka lásky je umiestnená v podzemí domu v 500- ročnej bani na zlato a je vytvorená z veršov básne, ľudia si tu môžu uschovať lásku, priateľstvo, talizmany... Na záver sme si zmerali lásku pomocou ,,láskomera“ a poslali sme poštu spolužiakom, ktorí sa nemohli exkurzie zúčastniť, a tiež našim kamarátom z Bratislavy, ktorých sme spoznali vďaka projektu Priateľstvo a poznanie nepozná vzdialenosť. Ďalšími zastaveniami bol vyrezávaný betlehem a prehliadka Starého zámku. Prešli sme sa aj krásnym historickým centrom mesta. Exkurziu sme ukončili prehliadkou poľovníckej expozície vo Svätom Antone, ktorá je najväčšou svojho druhu a obsahuje množstvo vzácnych trofejí, zbierku historických zbraní, obrazov a umeleckých predmetov.

Z exkurzie sme sa vracali pozitívne naladení a obohatení o nové skúsenosti a zážitky. Tešíme sa na ďalšie spoznávanie krás Slovenska.

Zodpovední ped.: Mgr. J. Škrtelová, Mgr. K. Lišková