ÚČELOVÉ KURZY - TURISTICKÝ KURZ ŽIAKOV DRUHÝCH ROČNÍKOV, KURZ OCHRANY ŽIVOTA A ZDRAVIA ŽIAKOV TRETÍCH ROČNÍKOV A ÚČELOVÉ CVIČENIE ŽIAKOV PRVÝCH ROČNÍKOV

V dňoch od 29.5.2019 do 31. 5. 2019 sa konali trojdňové účelové kurzy žiakov druhých a tretích ročníkov a jedodňové účelové cvičenie žiakov prvých ročníkov OU. Dňa 29.5.2019 účelové kurzy prebiehali na mokradiach v obci Koš, kde nás sprevádzal predseda Slovenského zväzu ochrancov prírody a krajiny v Prievidzi pán M. Měrka. Žiaci pozorovali život vtáctva a rôznych druhov živočíchov v environmentálne zaťaženej krajine. Na druhý deň sa konala prednáška a praktické ukážky prvej pomoci pri rôznych druhoch krvácania, zastavení dýchania, zlomeninách hornej a dolnej končatiny, praktické ukážky vykonávali traja členovia Miestneho spolku Slovenského červeného kríža v Chrenovci – Brusne pod vedením A. Orosziho, zároveň sa žiaci dozvedeli, ako sa majú chrániť pred útokom medveďa. Dňa 31.5.2019 sa žiaci zúčastnili preventívnej edukačnej aktivity zameranej na odvykanie od fajčenia z príležitosti Svetového dňa bez tabaku v Hornonitrianskej knižnici, lektorkou bola pani B. Blaháčová. Tento deň bol aj Dňom polície, v areáli Mestskej polície na Ulici Novackého prebiehali ukážky techniky, výstroja a výzbroje MsP, ktoré si pozreli aj žiaci našej školy.

Zodpovedný ped.: Mgr. E. Ondrejovičová