DEŇ MLIEKA

V utorok 24.9.2019 sme si pripomenuli Deň mlieka, ktorý sa oslavuje od roku 1957. Mlieko a mliečne výrobky predstavujú jednu z najdôležitejších a nenahraditeľných zložiek plnohodnotnej ľudskej výživy. Cieľom projektu bolo poukázať a vyzdvihnúť významný obsah mlieka a mliečnych výrobkov, nutričné vlastnosti a inšpirovať žiakov k tomu, aby mali v obľube mlieko a mliečne výrobky. Žiaci ochutnávali rôzne druhy mlieka a výrobkov, súťažili v pití mlieka, vyrábali návrhy na obaly mlieka, mohli si vyskúšať podojiť kravičku vyrobenú z prázdnych obalov mlieka. Učebné odbory obchodná prevádzka – práca pri príprave jedál a cukrárska výroba pripravili spolužiakom množstvo výrobkov z mlieka a syra ( domáci tvaroh, krupicu, syrovú roládu, vajcovú hrudku, cmarové osúšky, tvarohové pagáčiky s medvedím cesnakom), ktoré mohli spoločne ochutnať.

Zodpovední ped.: Bc. I. Bugárová. Bc. S. Ďurišová