NÁUČNO-POZNÁVACIA EXKURZIA PARTIZÁNSKE - JANKOV VŔŠOK - UHROVEC

Dňa 1. októbra 2019 sa žiaci a pedagógovia odborného učilišťa zúčastnili náučno-poznávacej exkurzie s bohatým programom: hvezdáreň Partizánske, náučný chodník Bielické bahná, pamätník SNP Jankov vŕšok a rodný dom Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka v Uhrovci. Žiakov veľmi zaujala prednáška a film o slnečnej sústave, pozorovanie Slnka ďalekohľadom v kupole hvezdárne.

Nasledovala prechádzka v mokradi európskeho významu Bielické bahná, žiaci si prečítali tabule s informáciami o geológii, rastlinstve a živočíšstve tejto lokality. Na Jankovom vŕšku sprievodkyňa priblížila žiakom udalosti SNP, porozprávala o vypálení obce Uhrovec a uviedla nás do pamätníka . Nasledoval program v rodnom dome Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka, pútavé rozprávanie a dva životopisné filmy. Žiaci sa počas celej exkurzie aktívne zapájali a diskutovali nielen o vesmíre, ale aj o dejinných udalostiach. Z exkurzie si odniesli množstvo nových poznatkov.

Zodpovedný ped.: RNDr. A. Maňková