JESENNÉ VARIÁCIE V RÍŠI ZVIERAT

V prvej polovici októbra sme sa zúčastnili podujatia z cyklu Jesenné variácie v Hornonitrianskom múzeu. Pani lektorka Silvia Vadovičová nám predstavila ríšu zvierat z viacerých pohľadov, radovánky i strasti živočíchov v jesennom období priblížila v interaktívnej prezentácií. Obdobie v roku hrajúce tými najkrajšími farbami je špecifické určitými činnosťami človeka, jesennými oslavami a prípravami na zimné obdobie. Na zimu sa nepripravuje iba človek, boj o prežitie sa týka aj zástupcov živočíšnej ríše. V rámci prezentácie sa žiaci dozvedeli čo robia zvieratá na jeseň a v zime, ktoré zvieratá sa ukladajú na zimný spánok - hibernáciu, aký je rozdiel medzi pravým a nepravým spánkom, čím možno zvieratá prikrmovať, ktoré zvieratá odlietajú, ktoré zostávajú. Počas tvorivých dielní žiaci využili poznatky z prezentácie a viacerými technikami stvárňovali zástupcov z fauny regiónu hornej Nitry. Práce žiakov skrášlili priestory našej školy.

Zodpovedný ped.: Mgr. K. Lišková