ZÁLOŽKA DO KNIHY SPÁJA SLOVENSKÉ ŠKOLY

Aj v tomto školskom roku sme sa aktívne zapojili do celoslovenského projektu Záložka do knihy spája slovenské školy. Témou projektu boli osobnosti, ktoré sa zaslúžili o demokraciu. Po dohode sme si vybrali pána Alexandra Dubčeka, ktorého rodný dom v Uhrovci sme v októbri navštívili v rámci náučno-poznávacej exkurzie. Pred samotnou realizáciou boli žiaci informovaní o priebehu a cieľoch projektu. Žiaci praktickej školy vyrábali záložky na hodine slovenského jazyka a literatúry, žiaci odborného učilišťa sa zúčastnili tvorivého dopoludnia pod vedením slovenskej spisovateľky Vandy Rozenbergovej v priestoroch Hornonitrianskej knižnice. V úvode pani knihovníčka A. Šenitková povedala pár viet o samotnej knižnici, a potom sa žiaci rozdelení do dvoch skupín pustili do tvorby záložiek a zápisníkov tvorených formou scrapbookingu. Každý žiak si vyskúšal obe činnosti. Počas práce žiaci kládli pani spisovateľke rôzne otázky, ktoré si pre ňu pripravili. V priebehu aktivity vznikli krásne záložky, dúfame, že potešia žiakov z partnerskej školy.

Zodpovední ped.: Mgr. A. Šandriková, Mgr. K. Lišková