VIANOCE V HORNONITRIANSKEJ KNIŽNICI

Posledný predvianočný utorok sme navštívili Hornonitriansku knižnicu, kde sme pod vedením pani knihovníčky Mgr. Marty Píšovej strávili inšpiratívne dopoludnie. Úvod stretnutia bol venovaný histórii a posolstvu Vianoc, a potom už nič nebránilo kreativite a zručnosti žiakov. V uvoľnenej predsviatočnej nálade účastníci vytvárali vianočné stromčeky, anjelov a hviezdy spoločne s ľudovou umelkyňou Alicou Filínovou. Nechýbali ani tóny známych vianočných piesní a kolied, ku ktorým sa žiaci s radosťou pridali. Vytvorenými ozdobami sme skrášlili priestory školy, niektorí i svoje domovy. Na záver sme si popriali pekné sviatky a vzájomne sa obdarovali, každý žiak dostal vianočný balíček, pani knihovníčky a lektorka dostali medovníkový košíček a vianočnú ikebanu, ktorú žiaci učebných odborov cukrárska výroba a poľnohospodárska výroba vytvorili na odbornom výcviku spoločne so svojimi majstrami.

Zodpovedný ped.: Mgr. K. Lišková