DESTINÁCIA SVET

Dňa 28.9.2011 sa žiaci školy v rámci sociálnej prevencie a zdravého životného štýlu zúčastnili na podujatí Destinácia svet, ktoré bolo pripravené z odborníkov policajného zboru v Prievidzi, mestskej polície, Slovenského červeného kríža, Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, Hasičského a záchranného zboru.

Podujatie obsahovalo motivačnú časť - kresbu na dlažbu. Žiaci kresbou vyjadrili svoj názor na fajčenie a pitie alkoholických nápojov. Hasiči prezentovali ukážky a riešili následky alkoholu a drog za volantom. Žiaci mali možnosť zmerať si CO v pľúcach pomocou prístroja smokerlyzer-boj proti fajčeniu, možnosť vyskúšať promile okuliare, naučiť sa poskytnúť prvú pomoc. Po uvedených aktivitách sa konalo kultúrne podujatie pod názvom Ešte dúšok leta, na ktorom vystúpili tanečné a hudobné skupiny.

Pripravila ped.: Mgr. E. Ondrejovičová