PROJEKT - ŠKOLY PODPORUJÚCE ZDRAVIE

V rámci projektu Školy podporujúce zdravie sa žiaci školy zapojili do svetového dňa zdravej výživy. Pod vedením pedagógov sa zamerali na propagáciu domáceho ovocia, najviac dostupného v našej zemepisnej šírke pod názvom Oslava jablka. Hlavnou myšlienkou projektu bol význam ovocia vo výžive mladých ľudí. Projekt zahŕňal dve časti.

Prvá časť - význam jabĺk vo výžive, zber a spracovanie sušením. Žiaci zhotovovali nástenky s propagáciou jablka, zároveň sa učili poznávať kvalitu a význam jablka. V ovocnom sade zbierali jablká, v škole ich čistili a učili sa sušiť.

Druhá časť - pečenie rôznych druhov koláčikov plnených jablkami. Žiaci pod vedením pedagógov pripravili suroviny a následne piekli jablkové koláče. Upečené koláče ochutnali všetci žiaci školy, avšak pred ochutnávkou museli zvládnuť hádanku o ovocí a zelenine.

Pripravili ped.: Ing. M. Kollárová, Bc. I. Štubňová, J. Kulper