18. máj 2022 NÁUČNO-POZNÁVACIA EXKURZIA

Žiaci všetkých tried OU a II.P sa pri príležitosti Dňa Európy zúčastnili exkurzie do Komárna a Kolárova. V Komárne pod vedením sprievodcu prešli historické centrum a Nádvorie Európy, vypočuli si rozprávanie o významných udalostiach a obyvateľoch mesta a o legendách, ktoré sa k nim viažu. Najdlhšia časť programu exkurzie bola v komárňanskej pevnosti, kde na celých 90 minút na trase asi 3,5 kilometra vynikajúca sprievodkyňa zaujala našich žiakov rozprávaním o detailoch architektúry pevnosti a dejinných udalostiach, ktoré sa tu odohrali. V Kolárove žiaci videli tok Malého Dunaja a ekosystém lužného lesa, prešli sa po najdlhšom celodrevenom zastrešenom moste v Európe. V plávajúcom vodnom mlyne – národnej kultúrnej pamiatke si vypočuli prednášku o stavbe a činnosti vodných mlynov na južnom Slovensku a konkrétnejšie aj o tomto unikátnom obnovenom mlyne.

Zodpovedný ped.: RNDr. A. Maňková