18.5., 19.5., 20.5. TURISTICKÝ KURZ - DRUHÉ ROČNÍKY, KURZ OCHRANY ŽIVOTA A ZDRAVIA - TRETIE ROČNÍKY

19.5.2022 ÚČELOVÉ CVIČENIE - PRVÉ ROČNÍKY

Žiaci OU v rámci kurzov a účelového cvičenia plnili úlohy zo zdravotníckej prípravy, z civilnej ochrany, technických činností a pobytu v prírode. Úlohy boli prevádzané formou ukážky, nácviku a prevedenia. Žiaci si precvičovali ošetrenie drobných poranení, zlomeniny hornej a dolnej končatiny, vyskúšali si prostriedky individuálnej protichemickej ochrany, stavanie a zloženie stanu, založenie ohňa. Dňa 20. 5. 2022 pri príležitosti Svetového dňa včiel sa zúčastnili prednášky o ochrane včiel, ktorú viedol ochranca prírody pán Marek Měrka a navštívili včeliu záhradu na Duklianskej ulici, v ktorej pod dozorom včelárky Kataríny Minichovej nahliadli do včelieho úľa, oboznámili sa s prácou včelára a nakoniec ochutnali čerstvo vytočený kvalitný med.

Zodpovedný ped.: Mgr. E. Ondrejovičová