SVETOVÝ DEŇ BEZ TABAKU

Dňa 31.5.2022 sa konala preventívna, výchovno-vzdelávacia aktivita v Hornonitrianskej knižnici, ktorej sa zúčastnili žiaci OU z troch učebných odborov (C, M, K). Pracovníčky knižnice pripravili zaujímavý program, najskôr formou prezentácie a zároveň interakcie so žiakmi hovorili o výhodách a nevýhodách fajčenia. Poukázali na škodlivosť fajčenia a oboznámili ich s následkami dlhodobého fajčenia. Spomenuli štáty, v ktorých sa tabakové výrobky neprezentujú a nepredávajú v potravinách, na rozdiel od Slovenska, kde sa zákony často porušujú – napr. zákaz fajčenia na autobusovej zastávke. Porušovanie tohto zákazu stvárnili hranou scénkou. Cieľom aktivity bolo odradiť žiakov od fajčenia a motivovať ich k zdravému spôsobu života.

Zodpovedný ped.: Mgr. E. Ondrejovičová