EURÓPSKY TÝŽDEŇ BOJA PROTI DROGÁM

V dňoch 14.-16.11.2011 z príležitosti Európskeho týždňa boja proti drogám v Regionálnom kultúrnom centre v Prievidzi sa konala Detská konferencia zameraná na prevenciu negatívnych spoločenských javov. Cieľom konferencie bolo poskytnúť žiakom informácie, priestor na prezentovanie vlastných názorov a postojov k užívaniu návykových látok. Program konferencie tvorili témy: FAJČENIE, ALKOHOL, ŠIKANOVANIE a KYBERŠIKANOVANIE. Jednotlivé školy sa prezentovali programom, ktorý vytvorili a zrealizovali samotní žiaci. Štyria žiaci našej školy sa zúčastnili konferencie priamou formou vlastných aktívnych vstupov. Báseň recitovali B. Lacková, R. Šarkoziová, scénku zahrali M. Mokrá a M. Dobiš. Po prezentácii sa žiaci školy zúčastnili diskusie za účasti odborníkov z CPPPaP (psychológov) a OR PZ (policajtov) z Prievidze.

Pripravila ped.: Mgr. E . Ondrejovičová