22.9.2022 DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ V HNM

September sa tradične spája s podujatím Dni európskeho kultúrneho dedičstva, ktoré vzniklo v roku 1985 z iniciatívy Rady Európy. Koná sa v 50 štátoch Európy, ktoré podpísali Európsky kultúrny dohovor. Jeho cieľom je zvyšovať záujem o európske kultúrne dedičstvo, zvyšovať a informovať verejnosť o potrebe chrániť ho, podporovať toleranciu voči iným kultúram a upozorniť na sociálne, politické a hospodárske výzvy odvetvia kultúry. Žiaci odborného učilišťa a praktickej školy v rámci týchto dní 22. a 23. septembra 2022 navštívili Hornonitrianske múzeum v Prievidzi, kde si v expozícii pozreli múzejnú dokumentáciu vývoja prírody a spoločnosti v regióne hornej Nitry a nové výstavy Minerály – majstri tvarov a farieb o známych a menej známych nerastoch. Nie je koruna ako koruna k 130. výročiu korunovej meny, Potulky s múzeom. Žiakov zaujali aj ukážky konzervátorských postupov, spojené s poradenstvom pri ošetrovaní starožitností a vzácností.

Zodpovedný ped.: Mgr. K. Lišková