26.10.2022 NEBOJTE SA PAMIATKY

Vzdelávaciu prednášku, ktorá sa konala v RKC v Prievidzi, viedol historik umenia a bývalý riaditeľ Pamiatkového úradu SR Mgr. art. Jozef Lenhart. Hlavným programom podujatia bola prezentácia kultúrneho dedičstva, jeho ochrany a obnovy na Slovensku s dôrazom na náš región Hornej Nitry. Vzdelávanie tvorili nasledovné témy: hmotné a nehmotné pamiatky, ich hodnota v spoločnosti a význam v kultúre národa, ochrana kultúrneho dedičstva a jeho stav ako odkaz našich predkov pre súčasnosť a budúcnosť. Pán Lenhart vyzval prítomných, aby si všímali pamiatky, ktoré je potrebné zachovať - môžu odfotiť pamiatku a poslať na adresu RKC, pamiatka aj týmto spôsobom dostane šancu na obnovu po posúdení odborníkmi.

Zodpovedný ped.: Mgr. E. Ondrejovičová