16.11.2022 PROJEKTOVÉ VYUČOVANIE: 17. NOVEMBER - DEŇ BOJA ZA SLOBODU A DEMOKRACIU

Dňa 16.11.2022 sa v priestoroch našej školy konalo projektové vyučovanie pri príležitosti sviatku Dňa boja za slobodu a demokraciu. Študenti si v úvode vypočuli prednášku PhDr. Jána Vingárika z HNM v Prievidzi, ktorý priblížil významné udalosti od 16.11.1989 do 29.12.1989 vo vtedajšom Československu.

Žiaci kuchárskych a cukrárskych učebných odborov pripravili s MOV tematické „retro“ jedlá – zemiakový šalát, rezne, tresku, punčové rezy a orechové kolieska.

Toto obdobie sme si pripomenuli aj predmetmi dennej potreby, oblečením či hračkami.

Druhá časť programu zahŕňala príspevky a spomienky pedagógov na revolučné obdobie.

Zodpovedný ped.: RNDr. A. Maňková