MAREC - MESIAC KNIHY

Mesiac marec sa tradične nesie v znamení kníh, čítania, návštev kníhkupectiev a knižníc. Žiaci odborného učilišťa a praktickej školy absolvovali v priebehu mesiaca viacero aktivít – navštívili kníhkupectvo, kde im vyučujúce pomohli sa orientovať na knižnom trhu, odporučili literatúru vhodnú pre ich vek, zohľadnili ich záujmy, ukázali webové stránky, kde si môžu knihy vybrať, prečítať recenzie a online objednať. Na hodinách slovenského jazyka a literatúry sa venovali čítaniu s porozumením, čítali úryvky z obľúbených kníh, rozprávali sa o dôležitosti čítania v dnešnej dobe, riešili tematické krížovky, skladali citáty o knihách. Žiakov veľmi zaujali prezentácie Niekoľko naj o knihách a Uleť s knihou. Uvedené aktivity sa stretli s úspechom, viacerí žiaci sa rozhodli pre prečítanie kníh, ktoré im odporučili spolužiaci a vyučujúca.

Zodpovední ped.: Mgr. K. Lišková, PaedDr. Ž. Balážová