29.5.2023 ODBORNÁ A NÁUČNO-POZNÁVACIA EXKURZIA V NITRE

29. mája 2023 sa žiaci Spojenej školy, Nábr. J. Kalinčiaka 4 v Prievidzi pod vedením svojich pedagógov zúčastnili odbornej a náučno-poznávacej exkurzie v pekárňach PENAM SLOVAKIA, a. s. v Nitre. Cieľom tejto exkurzie bolo oboznámiť žiakov s výrobou pekárenských a cukrárskych výrobkov. Účastníci videli zásobníky surovín, technologický postup pásovej a ručnej výroby pekárskych výrobkov, stredisko praktického vyučovania žiakov s duálnym vzdelávaním. Zo zaujímavých zariadení žiaci videli kysiarne výrobkov, veľkokapacitné pece a chladiacu špirálu. Sprievodkyňa upozornila na prísne hygienické normy priestorov, surovín a výrobkov. Druhú časť programu tvorila prehliadka Nitrianskeho hradu, v ktorej sprievodcovia priblížili žiakom jeho históriu a významné osobnosti Slovenska.

Zodpovední ped.: Ing. A. Herková, RNDr. A. Maňková