31.5. - 2.6.2023 KURZ OCHRANY ŽIVOTA A ZDRAVIA - TRETIE ROČNÍKY OU, TURISTICKÝ KURZ - DRUHÉ ROČNÍKY OU

Trojdňové kurzy žiakov druhých a tretích ročníkov sa konali formou dvojdňového pobytu v horskej rekreačnej oblasti Ráztočno – Remata, na tretí deň žiaci pokračovali v kurzoch v Prievidzi v Mestskom parku. Žiaci pricestovali do Rematy osobným vlakom a ubytovali sa v turistickej chate Poniklec, v ktorej bola zabezpečená strava a vzdelávacie programy. Žiaci zvládli turistický výstup na Bralovú skalu, zúčastnili sa preventívneho programu o alkoholovej závislosti s dvomi členmi Spolku abstinentov v Prievidzi, pripravovali večeru na improvizovaných prostriedkoch v prírode, absolvovali interaktívny vzdelávací program z oblasti lesnej pedagogiky o lesnom hospodárstve a ochrane lesa. V rámci kurzov prekonávali prírodné prekážky, zúčastnili sa prehliadky okrasných rybníkov a plnili úlohy podľa obsahového zamerania. Vyhodnotenie prebiehalo na mieste konania kurzov.

Zodpovedný ped.: Mgr. E. Ondrejovičová