12.3.2024 MAREC - MESIAC KNIHY

Marec - mesiac knihy sme si tento rok pripomenuli v krásnych priestoroch Mestskej knižnice M. Mišíka v Prievidzi určenej pre detského, ale aj dospelého čitateľa. S úsmevom nás privítala knihovníčka pani Silvia Kupcová, ktorá žiakom ukázala interiér a zasvätila ich do fungovania knižnice. Prostredníctvom čítania z troch vybraných kníh vtiahla všetkých do deja, žiaci pomocou verbálnej a neverbálnej komunikácie aktívne prežívali rôzne príbehy. Cieľom podujatia bolo žiakom ukázať, že knižnica je priateľské, pokojné a tvorivé prostredie, ktoré nám umožňuje nachádzať nové podnety, že knihy nás môžu inšpirovať i obohacovať v každodennom živote. Aktivita sa stretla s úspechom, viacerí žiaci prejavili záujem stať sa čitateľmi knižnice.

Zodpovedný ped.: Mgr. K. Lišková