22.3.2024 K VEĽKEJ NOCI

Blížiace sa veľkonočné sviatky si žiaci odborného učilišťa priblížili v predposledný marcový piatok v Hornonitrianskom múzeu na edukačno-tvorivom podujatí k Veľkej noci. Ľudové umelkyne Ľudmila Bátorová a Jana Slošiarová im prostredníctvom pútavej prezentácie priblížili rôzne techniky zdobenia vajíčok – farbenie cibuľovými šupkami, oblepovanie slamou a bavlnkami, batikovanie, leptanie, gravírovanie, paličkovanie, techniku sitiny, žiaci sa dozvedeli, aké sú najdrahšie vajíčka na svete, kto a pre koho ich vyrobil. V tvorivej časti si žiaci vyrobili vlastné vajíčka technikou voskovania a pozreli si výtvory autoriek. Žiaci mali aj možnosť pozrieť si výstavu Včelárstvo a pernikárstvo na hornom Ponitrí.

Zodpovedný ped.: Mgr. K. Lišková