PROJEKT "KROK ZA KROKOM, ZA ZDRAVŠÍM ŽIVOTOM"

Vďaka grantu, ktorý bol pridelený Trenčianskou nadáciou občianskemu združeniu EFETKA, žiaci odborného učilišťa sa mali možnosť zapojiť do projektu "Krok za krokom, za zdravším životom". V priestoroch odborného učilišťa uskutočnili tvorivé dielne na tému: Jedzme pre zdravie. Pripravovali rôzne jedlá na báze zdravej výživy, zhotovovali nátierky (mrkvová,tuniaková, brokolicová), zeleninové šaláty, špenátové rolády s bryndzovo-syrovou a tvarohovo-syrovou náplňou, rýchly jablkový šalát, zemiakovú placku s ovsenými vločkami, zeleninu dusenú v pare. Zhotovili piškótové korpusy, ktoré naplnili a ozdobili marcipánom. Piekli celozrnné rožky obohatené semenami ľanu, maku, slnečnice, piekli aj slané pečivo.