ŠKOLA PODPORUJÚCA ZDRAVIE - DEŇ ZDRAVÉHO SRDCA

Z príležitosti Svetového dňa srdca sme v priestoroch školy pripravili nástenku, na ktorej sme propagovali srdce a jeho význam pre človeka, zamerali sme sa na propagáciu prevencie predčasného vzniku ochorení srdca prostredníctvom zdravého životného štýlu. Žiaci tu mohli zistiť, že srdce dospelého muža váži 300 g a dospelej ženy 250 g a má tvar kužeľa. Taktiež si osvojili, že dospelý muž má 6 litrov krvi v tele a dospelá žena 5 litrov a množstvo ďalších zaujímavých informácií.

Následne boli všetci prítomní žiaci zapojení do aktivity, v ktorej na farebné srdiečka vpisovali, čo sú pre zdravé srdce ochotní urobiť. Ich postrehy sme zverejnili na nástenke v priestoroch školy. Týmto sme žiakov motivovali k tomu, aby podnikli preventívne kroky na zníženie svojho rizika srdcovo-cievnych ochorení.

Zodpovedný ped.: Ing. M. Kollárová