ARTETERAPEUTICKÉ DIELNE S ILUSTRÁTORKOU ALENOU WAGNEROVOU

Dňa 15.11.2012 sa v Hornonitrianskej knižnici v Prievidzi uskutočnili tvorivé dielne so slovenskou ilustrátorkou a výtvarníčkou p. Alenou Wagnerovou. Jej práca je zameraná na detskú knižnú a časopiseckú tvorbu. Svoju tvorbu prezentuje nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Pravidelne uskutočňuje tvorivé dielne, kde odovzdáva svoje arteterapeutické skúsenosti deťom i dospelým. Medzi jej najznámejšie knihy, ktoré ilustrovala patrí Meduška, O muške, Slovenské rozprávky, Moje srdce má prázdniny a mnohé iné. Žiaci pod jej vedením vytvorili krásne obrázky pomocou farieb a látok. Vo svojich prácach prenechali priestor svojej fantázii a estetickému cíteniu. Z výkresov pripravili v priestoroch školy nástenku, ktorá im pripomína tvorivé dopoludnie strávené v knižnici.

Zodpovedný ped.: Mgr. K. Lišková