IMATRIKUKULÁCIE 2012

Predvianočnú náladu spestrilo dopoludnie, v ktorom sa konali IMATRIKULÁCIE.Tretiaci sa nemohli dočkať chvíle, kedy medzi seba príjmu svojich mladších spolužiakov, pre ktorých si pripravili rôzne úlohy, pestrý program, malé spomienkové darčeky a imatrikulačné listiny.

učebný odbor: stavebná výroba - murárske práce

Starší skúsení murári z III.M prijali do "cechu murárskeho" svojich mladších spolužiakov. Mladí adepti podstúpili rôzne skúšky a prekonali viacero prekážok, aby dokázali, že sú hodní vstúpiť do murárskeho cechu. Preskakovali "kozu", potom pojedali klobásu a z murárskej lyžice sa občerstvili špeciálnym nápojom. Na záver absolvovali test zo základov murárskej práce a veľkým pravítkom boli pasovaní za murárskych učňov.

Zodpovedný ped.: Bc. V. Štajnoch

učebný odbor: poľnohospodárska výroba - záhradníctvo

Samotný akt prebehol vyšibaním korbáčom, po ňom žiaci ochutnali špeciálne upravenú sladkosť, ktorej chuť im "skrútila" ústa. Odovzdané im boli imatrikulačné listy s darčekom - vianočná ozdoba z borovicových šišiek. Veselá nálada pokračovala u všetkých žiakov pri malom občerstvení a kultúrnom programe.

Zodpovedný ped.: Ing. M. Kollárová

učebné odbory: obchodná prevádzka - práca pri príprave jedál, obchodná prevádzka - služby a domáce práce, cukrárska výroba a praktická škola

Triedni učitelia jednotlivých učebných odborov a praktickej školy v spolupráci so svojimi žiakmi pripravili pre mladších spolužiakov program a privítanie do "cechu študentského".Najskôr prváci ochutnali netradičné chuťovky pripravené z piškóty, ktoré boli pokvapkané citrónovou šťavou a zjemnené šľahačkou. Po absolvovaní uvítacieho ceremoniálu dostávali imatrikulačné listiny, sladkosti a upomienkové darčeky, ktoré im pripravili tretiaci. Občerstvili sa sladkými čokoládovými muffinami a čajom. Na záver sa všetci zapojili do pestrého kultúrneho programu - rôznych súťaží, kvízov a diskotéky.

Zodpovední ped.: Bc. Štubňová, Mgr. K. Lišková