INTERAKTÍVNA VÝSTAVA - ENERGIA 3. TISÍCROČIA

Interaktívna výstava s tematikou energie 3. tisícročia, ktorá sa konala 15.1.2013 v Regionálnom kultúrnom centre v Prievidzi, umožnila žiakom pochopiť dôležitosť a nevyhnutnosť úspor energie. Prostredníctvom pútavých exponátov, početných aktivít a pokusov boli žiaci motivovaní k prebudeniu záujmu o prírodné vedy. Cieľom výstavy bolo, aby sa žiaci naučili: čo je tepelná a elektrická energia, aký je jej životný cyklus, ako jej využívanie ovplyvňuje životné prostredie, ako šetriť energiou, ako náš životný štýl vplýva na spotrebu a využívanie energie. Súčasťou výstavy boli originálne interaktívne exponáty (parný stroj, veterná elektráreň, uhoľná baňa ...), rôzne pokusy a cvičenia. Žiaci mali možnosť so všetkými exponátmi pracovať a vyskúšať si ich. Vyškolená lektorka počas výstavy so žiakmi realizovala tematicky zamerané aktivity a pokusy. Žiaci boli vedení k vlastnému skúmaniu a pochopeniu témy.

Zodpovedný ped.: Mgr. E. Ondrejovičová