NÁUČNO-POZNÁVACIA EXKURZIA AGROKOMPLEX - VÝSTAVISKO NITRA

Dňa 18.4.2013 sa žiaci odborného učilišťa a praktickej školy zúčastnili náučno-poznávacej exkurzie Oponice - Nitra. Prvou zastávkou na ceste do Nitry bola obec Oponice. Žiaci si so záujmom prezreli kaštieľ a unikátnu historickú knižnicu rodu Apponyiovcov, ktorá patrila k najväčším v Uhorsku. Súčasťou prehliadky bola aj možnosť pozrieť si kryptu pod kostolom sv. Petra a Pavla, ktorá je miestom odpočinku tohto rodu. Účastníci exkurzie využili príležitosť poprechádzať sa po anglickom parku so vzácnymi drevinami. Z Oponíc sme sa presunuli do Nitry na výstavisko Agrokomplex, kde mali žiaci možnosť vidieť výstavy: Bonsai Slowakia, Gardenia - výstavu pre záhradníctvo a záhradkárov, Job Expo - veľtrh práce a pracovných príležitostí, Šport a voľný čas, DomExpo - výstavu zameranú na moderné drevostavby a nízkoenergetické stavby, Mladý tvorca - výstavu výrobkov žiakov stredných odborných škôl. Žiaci si z exkurzie odniesli množstvo nových poznatkov a zážitkov.

Zodpovedný ped.: Bc. E. Kučerová