DEŇ MATIEK

Dňa 7. mája 2013 sa v priestoroch odborného učilišťa a praktickej školy uskutočnila prezentácia prác žiakov z príležitosti Dňa matiek. Cieľom bolo zážitkovou formou vzbudiť u hendikepovanej mládeže záujem o manuálne zručnosti. Aby sa prostredníctvom nich v pracovných zručnostiach zdokonalili a získali tak osobnú istotu v rôznych životných situáciách. Počas tvorivého dopoludnia spojili sily žiaci odboru poľnohospodárska výroba - zameranie záhradníctvo a obchodná prevádzka - práca pri príprave jedál. Ukázali spolužiakom a rodičom, čo dokážu ich šikovné ruky pod vedením pedagóga. Zamerali sa na tvorbu a zdobenie perníkových srdiečok, záujemcom dali príležitosť vytvoriť ozdoby vlastnými rukami. Z rastlinného materiálu tvorili pozdravy pre mamičky. Ozdobili papierové srdiečka, vyrobili srdiečka zdobené drobnými kvietkami z cesta.

Zodpovedný ped.: Ing. M. Kollárová