NÁUČNO-POZNÁVACIA EXKURZIA KAMEŇOLOM PODHRADIE A HRAD SIVÝ KAMEŇ

Exkurzia sa konala 27.9.2013 pre žiakov učebného odboru stavebná výroba. Žiaci mali možnosť vidieť ukážky ručného sekania, štiepania a opracovania andezitu, ktoré si pod vedením kamenára p. Boboka aj sami vyskúšali. Po skončení odbornej časti exkurzie nasledoval výstup na hrad Sivý kameň, kde im správkyňa hradu predstavila tento stredoveký hrad, informovala ich o dochovanej histórii, archeologickom výskume a priebehu rekonštrukčných prác. V závere exkurzie sa žiaci mohli posilniť gulášom a pečenou klobásou, zahrali si nohejbal, stolný tenis, hádzali na basketbalový kôš. Exkurzia bola prínosom v rámci získavania odborných vedomostí v oblasti stavebníctva a spoznávania krás a histórie regiónu hornej Nitry.

Zodpovedný ped.: Bc. V. Štajnoch