PROJEKTOVÉ VYUČOVANIE - PREMENA TRADIČNEJ ŠKOLY NA MODERNÚ

V mesiacoch september-október 2013 sa pedagógovia a žiaci školy zamerali na projekt s témou "Jablkom proti obezite, s jablkom k štíhlosti." 20-členná skupina žiakov učebného odboru poľnohospodárska výroba - záhradníctvo a obchodná prevádzka - práca na príprave jedál najskôr s pedagógni diskutovala a získavala teoretické vedomosti o potrebe konzumácie ovocia a zeleniny v každodennom živote, o jeho zbere, žiaci zbierali recepty o jedlách z jabĺk. V ovocnom sade sami nazbierali jablká a následne pod vedením pedagógov pripravili jablkovú bábovku a lievance, jablkovú tortu, jablkovú šťavu a kompót, jablkovo-mrkvový šalát. Pripravené jablkové jedlá mohli ochutnať nielen ich spolužiaci, ale i učitelia, rodičia a návštevníci školy. Pri práci s jablkami si žiaci upevnili pracovné zručnosti a návyky, čím sa zároveň posinil ich vzťah k škole. Výrobky pripravené s láskou chutili všetkým.

Zodpovední ped.: Ing. M. Kollárová, Bc. I. Štubňová