TVORIVÁ DIELŇA DRAMATOTERAPIE A ARTETERAPIE ZAMERANEJ NA AKTIVITY ROZVÍJAJÚCE SOCIÁLNE CÍTENIE, KOMUNIKÁCIU A SEBAPOZNÁVANIE

Dňa 22.10.2013 sa v Regionálnom kultúrnom centre v Prievidzi uskutočnilo výchovné podujatie pre prvé ročníky odborného učilišťa. Prvou časťou programu bolo divadelné predstavenie Matrionina chalupa na motívy poviedky Alexandra Solženicyna. Obsah deja bol žiakom vysvetlený samotnou herečkou a lektorkou dielne vzhľadom na jeho náročnosť na pochopenie zo strany žiakov. V druhej časti nasledovala dramatizácia rozprávky Pavla Dobšinského O troch grošoch, v ktorej sa žiaci rozprávku zahrali. Program pokračoval prehliadkou obrazov amatérskeho výtvarníka Kamila Znamenáka z Poluvsia, ktorý výtvarne stvárnil vidiecky život. Žiaci sa po vzhliadnutí obrazov vyjadrovali o svojich vnútorných pocitoch. Na záver nasledovalo dramatické stvárnenie života, práce a zábavy na dedine v minulosti. Celá tvorivá dielňa bola postavená na modelových situáciách za aktívnej účasti žiakov.

Zodpovedný ped.: Mgr. E. Ondrejovičová