TVORIVÁ DIELŇA V CSS BÔRIK NITRIANSKE PRAVNO

Stalo sa už tradíciou, že sa každoročne v októbri akosi viac skloňuje slovo senior, dôchodca, starší občan. V tomto čase si pripomíname zásluhy starších, ale naša úcta im patrí po celý rok. Preto sa žiaci učebného odboru poľnohospodárska výroba - záhradníctvo dňa 13. novembra 2013 vybrali prejaviť úctu a náklonnosť starším spoluobčanom do Centra sociálnych služieb Bôrik v Nitrianskom Pravne. Počas tvorivej dielne ukázali seniorom, ako si spríjemniť dlhé chvíle pracovnou aktivitou. Spoločne tvorili ozdoby z prírodných materiálov, do práce sa zapojila väčšina prítomných. Výrobkami, ktoré za pomoci našich žiakov vytvorili, si ozdobili svoje prostredie. Organizátorom tvorivej dielne bol odmenou úsmev na perách seniorov a vďaka, ktorá žiarila z ich tvárí. Takto prejavená solidarita je predpokladom porozumenia a spätosti medzi staršou a mladšou generáciou.

Zodpovedný ped.: Ing. M. Kollárová