ADVENT A VIANOCE V KNIŽNICI

Aj v tomto školskom roku sme nadviazali spoluprácu s Hornonitrianskou knižnicou v Prievidzi a strávili sme príjemné adventné dopoludnie v jej priestoroch. 9. decembra 2013 nás čakali vianočne vyzdobené priestory, vôňa škorice, vanilky a vždy príjemne naladené pracovníčky knižnice. S veľkým záujmom sme počúvali rozprávanie o dávnych zvykoch, poverách a čaroch, ktoré dodržiavali naši predkovia a dnes sa už pomaly vytrácajú. Svojimi postrehmi a rodinnými zvykmi prispeli do diskusie aj samotní žiaci. Slávnostnú náladu umocnilo spoločné spievanie jednej z najznámejších kolied Tichá noc, svätá noc. Žiaci sa zapojili do tvorivých dielní a vyrobili adventný veniec, ktorým vyzdobili priestory školy. Po prečítaní koledy, vyslovení novoročného priania a zapísania dobrého skutku do nového roku, každý žiak dostal balíček so sladkosťami a písacími potrebami.

Zodpovedný ped.: Mgr. K. Lišková