Odborné učilište, praktická škola Prievidza | Úspechy školy

DEŇ OTVORENÝCH DVERÍ

Dňa 21.2.2013 sa v priestoroch školy uskutočnil Deň otvorených dverí. Počas Dňa otvorených dverí boli predstavené projekty: Projekt remeselných zručností a odborných vedomostí, Projekt rekonštrukcia a zateplenie odborného učilišťa a praktickej školy. Cieľom projektu remeselných zručností a odborných vedomostí bolo ukázať, predviesť verejnosti, čo sa žiaci naučili, aké získali remeselné, pracovné zručnosti a odborné vedomosti pod vedením špeciálneho pedagóga.

učebný odbor: cukrárska výroba

Žiačky zhotovovali výrobky z lístkového cesta, ružičky zo želé cukríkov, plnili a zdobili čajové pečivo.

učebný odbor: poľnohospodárska výroba - kvetinár, zeleninár, sadovník

Žiaci presádzali koreninovú zeleninu, kvetiny, podieľali sa na realizácii projektu Školy podporujúcej zdravie - upravovali zeleninu a ovocie v surovom stave hravou formou.

učebný odbor: stavebná výroba - murárske práce

Žiaci podľa predloženého projektu ohýbali stavebnú oceľ do tvaru strmienka, predstavili učebňu Lego-Dacta.

učebný odbor: obchodná prevádzka - práca pri príprave jedál

Žiaci pripravovali chuťovky studenej kuchyne, zeleninu v pare.

učebný odbor: služby a domáce práce

Žiačky šili zásterky, vyšívali obrúsky s jarným motívom.

praktická škola

Žiaci šili zásterky z utierok, obaly na mobil, zhotovovali zvieratká a významné budovy zo semien strukovín.

S našimi projektmi sa oboznámili zriaďovateľ školy Odbor školstva, Obvodný úrad Trenčín a zástupcovia verejnej správy.

Projekt rekonštrukcia a zateplenie odborného učilišťa a praktickej školy bol financovaný v plnej výške 366 996,14 EUR z finančných prostriedkov Európskej únie z operačného programu prioritná os: Infraštruktúra vzdelávania.

Vybudovali sa učebne, sociálne zariadenia pre žiakov a pedagógov, zborovňa, zateplila sa budova a vymenili okná. Nakoľko bola škola pôvodne rodinný dom, ktorý prešiel rozsiahlou rekonštrukciou a zároveň sa rozšírila o nadstavbu, staršiu časť budovy opravili majstri odbornej výchovy učebného odboru stavebná výroba spoločne so žiakmi počas odborného výcviku.

Informácie priniesli:

TA3 - 24.2.2013 vo večernom spravodajstve o 18.00 hod.

TASR - 23.2.2013 v školskom servise - Praktická škola

Rádio Slovensko - 21.2.2013 vo večernom spravodajstve a 26.2.2013 o 14.12 hod.

Rádio Slovensko 2 - 27.2.2013 - V Prievidzi chcú hendikepovaných žiakov plne integrovať

Zodpovedný pedagóg: Ing. Antónia Herková