Odborné učilište, praktická škola Prievidza | Úspechy školy

CELOSLOVENSKÉ ŠPORTOVÉ HRY CHLAPCOV OU A OUI S MEDZINÁRODNOU ÚČASŤOU

Celoslovenské športové hry chlapcov sa konali v dňoch 19.-21.5.2015 v Odbornom učilišti internátnom v Ladcoch. Športových hier sa zúčastnilo osem žiakov odborného učilišťa pod vedením Mgr. Ondrejovičovej a RNDr. Maňkovej. Žiaci súťažili v atletických disciplínach: v behu na 100 metrov - Chlapeček z I.K a Smoleňák z I.M, v behu na 1500 metrov - Dobrovodský z III.K, v štafete 4 x 100 metrov - Cicko z I.M, Maurer z III.M, Matuška z II.M a Ševčík z III.K, vo vrhu guľou - Matuška z II.M, v skoku do diaľky - Chlapeček a Ševčík. V atletike body pre našu školu získal Roman Matuška, ktorý postúpil do finále vo vrhu guľou (6 kg) a obsadil siedmu priečku s výkonom 9,23 m. Po ukončení atletických súťaží sa konali futbalové zápasy. Celkovo žiaci odohrali päť zápasov a zmerali si sily aj s nemeckým družstvom hráčov. Výsledky na popredné priečky nestačili, ale žiaci boli motivovaní k zlepšovaniu svojich výkonov a už teraz sa tešia na budúci ročník športových hier.

Zodpovedný ped.: Mgr. Ondrejovičová