Odborné učilište, praktická škola Prievidza | Úspechy školy

OCENENIE V PROGRAME ZELENÁ ŠKOLA

Medzinárodný ekoprogram Zelená škola funguje od roku 2004 a je v ňom zapojených viac ako 35000 škôl zo 47 krajín sveta. V školskom roku 2014/2015 a 2015/2016 sme sa k nim pridali aj my, Spojená škola na Nábr. J. Kalinčiaka 4 v Prievidzi.

Hlavný cieľ tohto ekoprogramu je pomôcť školám nájsť cestu zmeny k zdravšej škole a viesť žiakov k šetrnejšiemu prístupu k životnému prostrediu. Našou prioritnou oblasťou bol odpad, snažili sme sa tvoriť ho čím menej a ten, ktorý sme predsa len vytvorili, sme separovali a odovzdávali do zberného dvora.

Naša snaha v ekoprograme bola ocenená a za aktivity v tejto oblasti sme boli odmenení. Získali sme titul, certifikát a vlajku Zelená škola. Ocenenie nám bolo odovzdané 5. októbra 2016 na slávnostnej certifikácii v Bratislave. Množstvu ocenených škôl sa prihovoril prostredníctvom videovizitky i prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska a poďakoval všetkým školám za príkladnú prácu v prospech všetkých ľudí.

Zodpovední ped.: Ing. M. Kollárová, Bc. I. Jajcajová