Odborné učilište, praktická škola Prievidza | Úspechy školy

CELOSLOVENSKÁ SÚŤAŽ PRAKTICKÝCH ZRUČNOSTÍ A ODBORNÝCH VEDOMOSTÍ V UČEBNOM ODBORE CUKRÁRSKA VÝROBA

Žiačky Lenka Bartová z II.C a Romana Csemerová z I.C reprezentovali školu dňa 28.3.2019 na celoslovenskej súťaži praktických zručností a odborných vedomostí v Odbornom učilišti internátnom v Novej Vsi nad Žitavou. Súťaž pozostávala z dvoch častí: písomnej – vedomostný test a praktickej. Vedomostný test bol zostavený z 20 otázok. Praktická časť trvala 180 minút. Žiačky z naplneného korpusu rozmeriavali a vyrezávali časti torty v rozmeroch presne podľa danej predlohy. Tortu a tortičky potiahli modelovacou hmotou bielej farby. Na spodných stenách tortičiek boli béžové pásy so vzorom pravítka. Na tortu ručne modelovali štyri ceruzky rôznych farieb a figúrku sovy. Povrch torty zdobili ručne písaným textom, číslicami a vzormi s tematikou školy. Žiačkam ďakujeme za reprezentáciu.

Zodpovední ped.: Bc. M. Novotková, Bc. S. Ďurišová