Odborné učilište, praktická škola Prievidza | Úspechy školy

CELOSLOVENSKÉ ŠPORTOVÉ HRY DIEVČAT ODBORNÝCH UČILÍŠŤ SLOVENSKA

Celoslovenské športové hry dievčat sa konali v dňoch 5. – 6.6.2019 v Ladcoch a Považskej Bystrici. Organizátorom bolo OUI Ladce. Hier sa zúčastnilo 8 dievčat OU – Z. Šeligová, B. Cicková, CH. Cigáňová, B. Cézová, V. Farkašová, K. Bieliková, N. Belkovičová, D. Hrábliková pod vedením Mgr. Ondrejovičovej, ktorá pripravovala dievčatá na súťaž, a Mgr. Liškovej. V prvom dni hier prebiehala súťaž vo volejbale, naše dievčatá neboli úspešné, ale na druhý deň na atletickom štadióne Sparta Považská Bystrica v atletických disciplínach prekonali všetky súperky, získali najväčší počet bodov pre družstvo a celkovo sa umiestnili na 2. mieste. V každej discilíne súťažilo 14 dievčat a najlepšie postúpili do finále.

K. Bieliková zvíťazila v behu na 60 m (1. miesto), CH. Cigáňová, N. Belkovičová, B. Cicková, K. Bieliková získali zlaté medaily v štafete 4x60 m (1. miesto), K. Bieliková skončila na druhom mieste v skoku do diaľky (strieborná medaila), D. Hrábliková si vybojovala striebro vo vrhu guľou (2. miesto), guľa vážila 4 kg. B. Cicková v behu na 800 m získala cenný bod, skončila na 6. mieste. Dôležité body získali aj Ch. Cigáňová, ktorá vo finále skoku do diaľky skončila ako štvrtá a Z. Šeligová vo vrhu guľou tiež skončila na 4. mieste. Tešíme sa zo športových úspechov našich dievčat.

Zodpovedný ped.: Mgr. E. Ondrejovičová