Odborné učilište, praktická škola Prievidza | Úspechy školy

NÁRODNÝ PROJEKT edIT 1

Spojená škola s organizačnými zložkami Odborné učilište a Praktická škola na Nábr. J. Kalinčiaka 4 v Prievidzi sa zapojila do Národného projektu edIT 1. Projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci operačného programu Ľudské zdroje. Škola obdržala pre pedagógov 18 notebookov a 7 tabletov. Pedagógovia – učitelia a majstri odbornej výchovy budú využívať počítače priamo vo výchovno-vzdelávacom procese, pri príprave na teoretické a praktické vyučovania aj z dôvodu, že pre žiakov odborných učilíšť sú vydané len učebnice a pracovné zošity z matematiky pre 1. – 3. ročník a učebnica občianska náuka pre 1. – 3. ročník. Pre praktickú školu nie sú vydané učebnice v žiadnom predmete. Zároveň pedagógovia v rámci profesijného rozvoja budú používať počítače na on-line vzdelávanie, majú možnosť zapojiť sa do webinárov v súlade so svojim profesijným zaradením. Koordinátorom školských digitálnych špecializovaných činností bola poverená ped. Mgr. A. Šandriková.

Zodpovední ped.: Ing. A. Herková, Mgr. A. Šandriková