ŠKOLSKÝ PROJEKT - DEŇ EURÓPY

9. mája 2020 sme si pripomenuli Deň Európy prostredníctvom školského projektu. Jeho hlavným cieľom bolo pripomenúť si 75. výročie oslobodenia územia Slovenska, koniec 2. svetovej vojny v Európe, poukázať na význam a symboly Európskej únie. Formou prezentácie žiaci dostali základné informácie ku Dňu Európy, stručný opis histórie a súčasnosti rôznych krajín Európy, Európskej únie a informácie o obľúbených jedlách vo vybraných krajinách. Pri tvorbe sme vychádzali z myšlienky, že dobré jedlo spája ľudí z rôznych kútov Európy. Pracovný list obsahoval 17 obrázkových viet z geografie, histórie a kuchárskych špecialít európskych krajín, do ktorých mali žiaci podľa indícií na obrázkoch dopĺňať správne pojmy. Komunikácia pedagógov a žiakov prebiehala online, zapojenie sa do projektu bolo umožnené aj žiakom, ktorí nemajú prístup na internet, materiály im boli odoslané poštou.

• Deň Európy - prezentácia
  • Obrázkové vety